İnşaat Tarihçemiz

2000'DEN BUGÜNE › İNŞAAT TARİHÇEMİZ
2001

Sapanca Kadıpınar Evleri

SAPANCA'da doğal yaşamın zirvesinde yer alan KADIPINAR bölgesinde 3000 m2 arsa içerinde 1 Blok 2 adet ikiz dubleks villa olarak Temmuz – 2001 tarihinde başlanmış ve Aralık – 2001 tarihinde tamamlanmıştır. Her bir villa toplamda 150 m2 kullanım alanına sahiptir. Villa iç duvar ve tavanlarda ahşap imalatlar ağırlıklı olarak yapılmıştır. Çevre duvarları, duvar üzeri demir korkulukları ve otomatik çim sulama sistemi çevre düzenleme ile birlikte yer almaktadır.

2004

Manolya Villaları 1

Kocaeli nin temiz havası ve yeşilliği ile ön planda olan bahçecik bölgesinde yer alan proje, konut projesi olarak Haziran – 2004 de başlamış ve Eylül – 2005 de tamamlanarak konut sahiplerine teslim edilmiştir. 4500 m2 alana kurulu olan site, 6 adet ikiz blok ve 12 adet dubleks villadan oluşmaktadır. Her bir villa brüt 185 m2 kullanım alanına sahip olup villalarda şömine, barbekü, veranda ve 15 m2 de çok amaçlı kullanıma uygun depo yer almaktadır. Site ortak alanında çocuk oyun parkı, 150 m2 tam otomatik yüzme havuzu, güneşlenme alanı ve otopark çevre düzenlemesi ile birlikte yer almaktadır. Sitenin güvenliği kameralar ile ve site girişinde bulunan güvenlik birimince sağlanmaktadır.

2007

Manolya Villaları 2

Manolya Villaları 1 projesi ile aynı mimariye sahip olan Manolya 2 Villaları projesi Atakent mahallesi Başiskele de bulunmakta olup Eylül – 2007 de başlamış ve Nisan – 2010 de tamamlanarak konut sahiplerine teslim edilmiştir. 8500 m2 alana kurulu olan site, 15 adet ikiz blok ve 30 adet dubleks villadan oluşmaktadır. Her bir villa brüt 185 m2 kullanım alanına sahip olup villalarda şömine, barbekü ve veranda yer almaktadır. Site ortak alanında çocuk oyun parkı, açık spor alnı, süs havuzu ve otopark çevre düzenlemesi ile birlikte yer almaktadır. Sitenin güvenliği kameralar ile ve site girişinde bulunan güvenlik birimince sağlanmaktadır.

2008

Cengiz Topel Hava Alanı Mutfak

GÖLCÜK DONANMA KOMUTANLIĞI BAKIM ONARIM tarafından ihaleye çıkarılmış olan CENGİZ TOPEL HAVA ALANI MUTFAK ONARIM YAPIM İŞİ, firmamız uhdesinde kalmış ve yer teslimi yapılarak Temmuz - 2008 de işe başlanmış ve Ekim - 2008 de tamamlanmıştır. Askeri hava alanında bulunan mevcut 500 m2 mutfak kısmı, tüm iç, dış, tavan ve duvar yüzeyleri, mekanik ve elektrik sistemleri tamamen yıkılıp sökülmüş ve projesine göre yeniden yapılmıştır.

2009

Gebze Balçık Köyü Dere Islahı

KOCAELİ BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİ İSU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ tarafından ihaleye çıkarılmış olan GEBZE BALÇIK KÖYÜ DERESİ ISLAHI İŞİ, firmamız uhdesinde kalmış ve yer teslimi yapılarak Mart - 2009 de işe başlanmıştır. Yapımı hızlı süren proje Eylül - 2009 de tamamlanmıştır. Proje, 1050 mt Betonarme U - kesit 2mt eninde kanal, 1050 mt 300 mm çapında koruge boru kanal hattı ve 2100 mt perde duvar üzeri demir korkuluk imalatlarından oluşmaktadır.

2009

Yeşilkent Sağlık Ocağı

KOCAELİ İL ÖZEL İDARESİ tarafından ihaleye çıkarılmış olan YEŞİLKENT SAĞLIK OCAĞI YAPIM İŞİ, firmamız uhdesinde kalmış ve yer teslimi yapılarak Haziran– 2009 de işe başlanmış ve Eylül – 2009 da yapımı tamamlanarak Kocaeli Başiskele sağlık İlçe Müdürlüğüne Teslim edilmiş ve bölge halkının kullanımına sunulmuştur. Betonarme yapı tekniği kullanılarak inşa edilmiştir. Toplamda 300 m2 inşaat alanına sahip olan sağlık ocağı tek kattan oluşmaktadır.

2010

Körfez Ağadere Islahı

KOCAELİ BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİ İSU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ tarafından ihaleye çıkarılmış olan GEBZE BALÇIK KÖYÜ DERESİ ISLAHI İŞİ, firmamız uhdesinde kalmış ve yer teslimi yapılarak Mart - 2010 de işe başlanmıştır. Yapımı hızlı süren proje Ekim - 2010 da tamamlanmıştır. Proje, 1400 mt tabanda betonarme, yanlarda taş duvar U - kesit 7 - 11 mt eninde kanal, 2000 mt 800 mm çapında çelik takviyeli koruge boru kanal hattı, 3 adet betonarme yaya köprüsü, 2 adet betonarme araç köprüsü ve 2800 mt taş duvarı üzeri hatıllı demir korkuluk imalatlarından oluşmaktadır.

2011

K.B.B. Tepeköy Kültür Merkezi

KOCAELİ BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİ tarafından ihaleye çıkarılmış olan TEPEKÖY KÜLTÜR MERKEZİ, firmamız uhdesinde kalmış ve yer teslimi yapılarak ocak 2011 de işe başlanmıştır. Yapımı hızlı süren proje haziran 2012 de tamamlanarak bölge halkının kullanımına sunulmuştur. Betonarme ve çelik yapı tekniği kullanılarak inşa edilen projede, dış cephe kaplamaları olarak alüminyum kompozit levha kaplama, strüktürel silikon giydirme cephe ve terra-cotta giydirme cephe sistemleri kullanılmıştır. Toplamda 2200 m2 inşaat alanına sahip olan kültür merkezi KOMEK ve düğün salonu olarak 2 bloktan oluşmaktadır. KOMEK kısmı 3 katlı olup içerisinde bölge halkının yararlanabileceği meslek kursları ve idari bölümler yer almaktadır. 650 kişilik Düğün salonu kısmın da ise, her türlü düğün ve organizasyon hizmetleri verilmektedir.

2011

Üstgrup - Demka İş Merkezi

ÜSTGRUP PLAZA Üst grup inşaatın ve Demka inşaatın merkez ofislerinin de içerisinde yer aldığı plaza projesi olarak Ağustos – 2011 de yapımına başlanmış ve Haziran – 2012 de tamamlanmıştır. Betonarme ve çelik yapı tekniği kullanılarak inşa edilen projede, dış cephe kaplamaları olarak alüminyum kompozit levha kaplama ve strüktürel silikon giydirme cephe sistemleri kullanılmıştır. Toplamda 1000 m2 inşaat alanına sahip olan plaza binası 3 kattan oluşmaktadır.

2012

Alikahya Meslek Lisesi

KOCAELİ İL ÖZEL İDARESİ tarafından ihaleye çıkarılmış olan ALİKAHYA MESLEK LİSESİ ATÖLYE BİNASI İŞİ, firmamız uhdesinde kalmış ve yer teslimi yapılarak Kasım - 2011 de işe başlanmıştır. Yapımı hızlı süren proje Ağustos - 2012 de tamamlanarak eğitim ve öğretim dönemine başlamıştır. Toplamda 2200 m2 inşaat alanına sahip olan meslek okulun da 7 adet motor teknolojileri atölyesi bulunmaktadır. 3 kattan oluşan okul da bodrum katta kantin ve 100 kişi kapasiteli çok amaçlı amfi salon, diğer katlarda ise atölyeler ve idari kısımlar yer almaktadır. Okulun bahçesinde tören alanı, oturma bankları çevre düzenlemeleri ile birlikte yer almaktadır.

2012

K.B.B. Kuruçeşme Kültür Merkezi

KOCAELİ BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİ tarafından ihaleye çıkarılmış olan KURUÇEŞME KÜLTÜR MERKEZİ, firmamız uhdesinde kalmış ve yer teslimi yapılarak Mart 2012 de işe başlanmıştır. Yapımı hızlı süren proje Temmuz 2013 de tamamlanarak bölge halkının kullanımına sunulmuştur. Betonarme ve çelik yapı tekniği kullanılarak inşa edilen projede, dış cephe kaplamaları olarak traverten mekanik giydirme cephe kaplaması ve Selçuklu mimarisinde yer alan kemer ve söveler prekast yapı elemanları kullanılarak cephede oluşturulmuştur. Toplamda 3500 m2 inşaat alanına sahip olan kültür merkezi, 2 bodrum kat + Zemin kat + 1. Normal kat olmak üzere toplam 5 kattan oluşmaktadır. 1. Bodrum katta 150 kişilik nikah/konferans salonu olarak kullanılabilecek tam akustik, profesyonel seslendirme ve ışıklandırma sistemlerinin kullanıldığı amfi bulunmaktadır. Zemin katta düğün ve benzeri cemiyetlerin yapılabileceği 600 m2 salon, 1. Normal katta KOMEK kurslarının verildiği meslek sınıfları, diğer katlarda ise protokol odaları, 2 adet 350 m2 spor salonu ve idari birimler yer almaktadır. Kültür merkezinin mekanik ısıtma, soğutma ve havalandırma sistemlerinde vrf ve roof-top gibi profesyonel sistemler kullanılmıştır. Kültür merkezinin araç karşılama alanı ve otoparkı da bulunmaktadır.

2012

Tavşantepe İlköğretim Okulu

KOCAELİ İL ÖZEL İDARESİ tarafından ihaleye çıkarılmış olan TAVŞAN TEPE İLKÖĞRETİM OKULU, firmamız uhdesinde kalmış ve yer teslimi yapılarak Mayıs - 2012 de işe başlanmıştır. Yapımı hızlı süren proje Aralık - 2012 de tamamlanarak eğitim ve öğretim dönemine başlamıştır. Betonarme ve çelik yapı tekniği kullanılarak inşa edilen projede, dış cephe kaplamaları olarak mantolama, alüminyum kompozit levha kaplama ve strüktürel silikon giydirme cephe sistemleri kullanılmıştır. Toplamda 5500 m2 inşaat alanına sahip olan okul 24 derslik ve 700 öğrenci kapasitelidir. 5 kattan oluşan okul da bodrum katta kantin ve spor salonu, çatı katında 160 kişilik çok amaçlı salon, kütüphane diğer katlarda ise derslik ve idari kısımlar yer almaktadır. Okulun bahçesinde tören alanı, basketbol ve voleybol oyun sahası, oturma bankları ve pergolalar çevre düzenlemeleri ile birlikte yer almaktadır.

2013

İsu Başiskele Hizmet Binası

KOCAELİ BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİ İSU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ tarafından ihaleye çıkarılmış olan İSU BAŞİSKELE ŞUBEMÜDÜRLÜĞÜ HİZMET BİNASI, firmamız uhdesinde kalmış ve yer teslimi yapılarak Mart - 2013 de işe başlanmıştır. Yapımı hızlı süren proje Eylül - 2013 de tamamlanarak bölge halkının kullanımına sunulmuştur. Betonarme ve çelik yapı tekniği kullanılarak inşa edilen projede, dış cephe kaplamaları olarak alüminyum kompozit levha kaplama ve strüktürel silikon giydirme cephe sistemleri kullanılmıştır. Toplamda 500 m2 inşaat alanına sahip olan hizmet binası 2 kattan oluşmaktadır.

2013

Üstpark Seymen

Kocaeli'nin temiz havası ve yeşilliği ile ön planda olan Başiskele ilçesi Seymen mahallesinde yer alan proje, konut projesi olarak Mayıs – 2013 de başlamış ve Ağustos – 2014 de tamamlanarak konut sahiplerine teslim edilmiştir. 5000 m2 alana kurulu olan site, 5 blok ve 40 adet dubleks daireden(20 adet bahçe dubleks, 20 adet çatı dubleks) oluşmaktadır. Site ortak alnında çocuk oyun parkı, süs havuzu, oturma bankları ve otopark yer almaktadır. Sitenin güvenliği kameralar ile ve site girişinde bulunan güvenlik birimince sağlanmaktadır.

2013

S.B.B 32 Derslikli Okul Yapım İşi

SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ tarafından ihaleye çıkarılmış olan SAKARYA İMAM HATİP LİSESİ İŞİ, firmamız uhdesinde kalmış ve yer teslimi yapılarak Mayıs - 2013 de işe başlanmıştır. Yapımı hızlı süren proje Ağustos - 2014 de tamamlanarak eğitim ve öğretim dönemine başlamıştır. Betonarme ve çelik yapı tekniği kullanılarak inşa edilen projede, dış cephe kaplamaları olarak Selçuklu mimarisinde yer alan kemer ve söveler prekast yapı elemanları kullanılarak cephede oluşturulmuştur. Toplamda 11000 m2 inşaat alanına sahip olan okul 32 derslik ve 1000 öğrenci kapasitelidir. 5 kattan oluşan okul da bodrum katta kantin ve spor salonu, çatı katında 200 kişilik çok amaçlı salon, diğer katlarda ise derslik ve idari kısımlar yer almaktadır. Okulun bahçesinde tören alanı, basketbol ve voleybol oyun sahası, oturma bankları ve pergolalar çevre düzenlemeleri ile birlikte yer almaktadır.

2013

Maşukiye Villa

Kocaelinin güzel yaşam alanlarının başında gelen MAŞUKİYE bölgesinde 2000 m2 arsa içerinde birbirinden bağımsız 2 adet dubleks villa olarak Eylül – 2012 tarihinde yapımına başlanmış ve Haziran – 2013 tarihinde tamamlanmıştır. Villaların her biri 200 m2 kullanım alanına sahip olup her bir villaya ait 50 m2 tam otomatik sistem yüzme havuzu yapılmıştır. Çevre duvarları, duvar üzeri demir korkulukları, ışıklandırma ve otomatik çim sulama sistemi çevre düzenleme ile birlikte yer almaktadır.

2013

Mimar Sinan Lisesi Spor Salonu

KOCAELİ İL ÖZEL İDARESİ tarafından ihaleye çıkarılmış olan İZMİT MİMAR SİNAN LİSESİ KAPALI SPOR SALONU, firmamız uhdesinde kalmış ve yer teslimi yapılarak Mayıs – 2013 de işe başlanmıştır. Yapımı hızlı süren proje Kasım - 2013 de tamamlanmış ve alanda mevcut olan lise okulunun kullanımına sunulmuştur. Betonarme ve çelik yapı tekniği kullanılarak inşa edilen projede, zemin raporu ve statik projede belirtildiği üzere, temel sistemi 100 adet 3mt derinliğinde 30 cm çapında mini kazıklar ile güçlendirilmiştir. Tek kattan oluşan spor salonu 750 m2 inşaat alanına sahip olup içerisinde, 600 m2 lik profesyonel kullanım amaçlı basketbol ve voleybol sahası, bay-bayan soyunma odaları, duşlar ve hakem odaları yer almaktadır.

2014

Kocaeli Kapalı Atletizm Pisti

KOCAELİ İL ÖZEL İDARESİ tarafından ihaleye çıkarılmış olan KOCAELİ ATLETİZM PİSTİ YAPIM İŞİ, firmamız uhdesinde kalmış ve yer teslimi yapılarak Şubat – 2014 de işe başlanmıştır. Yapımı hızlı süren proje Ağustos - 2014 de tamamlanmış ve Kocaeli gençlik spor il müdürlüğünün kullanımına sunulmuştur. Proje, betonarme ve çelik yapı tekniği kullanılarak inşa edilmiştir. 2500 m2 kullanım alanına sahip olan proje tek kat ve iki kısımdan oluşmaktadır. Birinci kısım, idari kısım olarak yapılmış ve içerisinde kantin, bay-bayan duş, soyunma odaları ve idari birimler yer almaktadır. İkinci kısımda ise, uluslar arası standartlara uygun olarak özel kauçuk zemin kaplamalı olarak yapılmış 2000 m2 atletizm pisti yer almaktadır. Pist içerisinde gülle atma, çekiç atma, cirit atma, disk fırlatma, uzun atlama, yürüyüş, maraton ve benzeri gibi birçok spor dalı yarışları ve eğitimleri yapılmaktadır.

PRESENT
TOP